Wejdź w świat gastronomicznego biznesu

Wi-Fi w lokalu gastronomicznym

Wielu z nas do korzystania z internetu nie potrzebuje już komputerów. Wystarczający będzie już nawet nie tyle dobrej, ile średniej jakości smartfon, który nam to umożliwia. Tym bardziej że obecnie także i pakiety internetowe są coraz tańsze. Mimo wszystko wielu z nas, jeśli ma tylko taką możliwość korzysta z internetu w miejscach publicznych, gdzie skorzystać można z sieci Wi-Fi. Te często mają także restauracje i wydaje się, że jest to rozwiązanie jak najbardziej słuszne.

Spotkania biznesowe

Przynajmniej jeśli w naszej restauracji często dochodzi do spotkań biznesowych, to warto na takie rozwiązanie postawić. Wielu klientów lokalu udaje się wówczas do niego z laptopami czy notebookami, a nie zawsze mają przy sobie mobilny internet. Wówczas za wszelką cenę dla zaprezentowania swoich pomysłów, ważnych informacji czy prezentacji będą szukali oni lokalu, gdzie będą mogli połączyć się z siecią.

Jakość

Dostęp do internetu to jednak tylko jedna strona medalu. Jeśli już się na taką sieć Wi-Fi decydujemy, nie możemy zapomnieć o jakości. Dlatego też powinien być to internet, który nie będzie się zawieszał i pozwalał na w miarę szybkie otwieranie stron, a nawet oglądanie streamów video. Tylko wtedy będzie to dodatek wystarczająco praktyczny. Jeśli będzie wręcz przeciwnie, to może nam tylko zaszkodzić.

Inną kwestią jest już bezpieczeństwo. Należy zadbać o to, aby klienci nie byli narażeni na ataki hakerów, jak i sami nie powodowali żadnego zagrożenia w sieci.