Wejdź w świat gastronomicznego biznesu

Sprawdzone sposoby na zwiększenie liczby klientów

Każdy właściciel restauracji chce, aby odwiedzało ją jak największe grono klientów i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Nie jest przecież żadną tajemnicą, że im więcej klientów, tym oczywiście także i rosnące zyski. Warto w związku z tym zastanowić się nad tym, jak sprawić, aby nasza restauracja była popularniejsza. Jeśli nie wiesz, jak się zabrać do takich działań, to na pewno kilka naszych wskazówek będzie przydatnych.

Obniżka

Wydaje się, że najłatwiej jest przyciągnąć klientów, oferując promocje. Te działają na potencjalnych klientów jak wabik i na pewno w najbliższym czasie nic się pod tym względem nie zmieni. Warto w związku z tym zdecydować się na obniżkę w wysokości 10 czy 20 procent. Na pewno nie ujdzie to uwadze odbiorców.

Happy Hour

Akcja promocyjna w postaci Happy Hour jest dziś bardzo popularna i oczywiście nie ma się czemu dziwić. Także i w swojej restauracji możesz wyznaczyć godzinę czy godziny, w których oferujesz coś extra lub obniżasz ceny dań i posiłków. Może to dotyczyć całej oferty lub tylko wybranych pozycji z menu.

Imprezy sportowe

Na pewno wielką część Twoich klientów będą stanowić mężczyźni, a ci niemal zawsze pasjonują się sportem. Warto tym samym wykorzystać sportowe imprezy jak mecze lokalnej drużyny, reprezentacji narodowej czy tym podobne. Jeśli dasz im możliwość obejrzenia takiego wadowska, na pewno nie będziesz narzekał na brak klientów, a co za tym idzie także i obroty. Piwa i pizze na pewno sprzedawać się będą wówczas w ogromnych ilościach.